Albatros Akademi | ÇALIŞMA BELLEĞİ ÖLÇEĞİ
ÇALIŞMA BELLEĞİ ÖLÇEĞİ
Eğitim Süresi
Eğitim 4 başlık

ÇALIŞMA BELLEĞİ ÖLÇEĞİ

₺3.950

Eğitim Hakkında

Albatros Akademi olarak alanda Türkiye’nin çatı örgütü olan Disleksi Derneği’nin eğitimlerini vermenin sorumluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Bu kapsamda başta Öğrenme Güçlüğü özelinde, Özel Eğitim alanında kullanılan en önemli testlerinden biri olan Çalışma Belleği Ölçeği eğitimimiz açılmıştır.


Çalışma Belleği Ölçeği

(ÇBÖ; Ergül, Özgür-Yılmaz, & Demir, 2018)

Çocukların çalışma belleğine ilişkin güçlü ve zayıf yanlarının saptanabilmesi ve yetersiz çalışma belleği performansı olan ve bu açıdan akademik başarısızlık ve öğrenme güçlükleri ile tanılanma riski taşıyan çocukların belirlenebilmesi ve tanılanması amacıyla geliştirilmiştir.

 

Çalışma Belleği Ölçeği Testleri;

SÖZEL BELLEK

  • Rakam Hatırlama,

  • Sözcük Hatırlama,

  • Anlamsız Sözcük Hatırlama,

  • Geriye Rakam Hatırlama,

  • İlk Sözcük Hatırlama ve

GÖRSEL BELLEK

  • Desen Matrisi,

  • Blok Hatırlama,

  • Farklı Olanı Seçme ve

  • Mekansal Ayırt Etme

         alt alanlarına yönelik 9 alt test ile değerlendirme yapmaktadır.

Ölçeğin Ankara ili örneğinde 60-125 ay arasında (anasınıfından 4. sınıfa kadar) 6 aylık yaş dilimlerinde standart puanları ve normları bulunmaktadır.


ÇBÖ’e yönelik eğitim programında katılımcılara 6 saat süren bir eğitim verilecektir.

Bu eğitimin ilk bölümünde çalışma belleğinin ne olduğu, önemi ve diğer gelişim alanları ve akademik beceriler ile ilişkisi hakkında bilgiler sunulacaktır.

İkinci bölümde ölçeğin içeriği ve uygulama süreci tanıtılacak ve nasıl uygulandığını gösteren bir video gösterilecektir.

Üçüncü bölümde ise puanlanması, sonuçların yorumlanması ve raporlaştırılması süreci hakkında bilgiler sunulacaktır.


Eğitimin Günü         : 19 KASIM  2023 /  Pazar

Eğitimin saati           : 10.00 – 16.30

Eğitim Platformu    : Zoom

Eğitim Ücreti            : 3.950₺

(Bu fiyata %10 Kdv DAHİLDİR. Ödeme yapan herkese ay sonunda fatura kesilecektir)


DİKKAT : Test Bataryaları, Test Rehber Kitapçığı, Ölçekler ve Test Yaprakları kursiyerlere kurs sonrasında anlaşmalı firma olan MNG Kargo şirketi üzerinden kursiyermize KARŞI TARAF ÖDEMELİ olarak gönderilir.UYGULAYICI OLDUKTAN SONRA NE KAZANACAKSINIZ

Bu kursun sonunda kursiyerlerimiz ÇALIŞMA BELLEĞİ ÖLÇEĞİ aracının uygulama ve puanlama becerisini ve raporlama becerisini kazanacak ayrıca ellerinde çok önemli bir test bataryası materyali temin etmiş olacaklardır.

Böylece kurs sonunda Uluslararası geçerliği olan sertifika ve geçerlik güvenirliği yapılmış bir testin Testörü olarak çocuklarımızı uzman olarak tarayabileceklerdir.

2014 yılından bu yana her yıl, müfredata uygun ve güncel yaklaşımlardan örnekler ekleyerek verilen eğitimlerimiz alanda otorite olan hocalarımız eşliğinde dolu dolu yapılmaktadır.

Siz de eğitimlerimizde sonra kendi danışmanlık merkeziniz ya da eğitim kurumunuzu açabilir veya kendinizi geliştirerek tercih edilen hocalarımızdan olabilirsiniz.

Karekodlu sertifikalar PDF formatında kursiyerlere gönderilmektedir. Basılı olarak gönderilmemektedir.


Her türlü soru ve bilgi için

0534 593 6 777 nolu telefonumuzdan bizi arayabilirsiniz.

Syllabus

ÇBÖ; çocukların çalışma belleğine ilişkin güçlü ve zayıf yanlarının saptanabilmesi ve yetersiz çalışma belleği performansı olan ve bu açıdan akademik başarısızlık ve öğrenme güçlükleri ile tanılanma riski taşıyan çocukların erken dönemde belirlenebilmesi amacıyla geliştirilmiştir.

Eğitim Süresi
Eğitim 4 başlık

Eğitimimiz 1 gün, toplam 8 saat sürmektedir.Kursumuzda test hakkında akademik ve video uygulamaları izlettirilerek açıklamalı olarak içerikleri, kesme puanları, nasıl yorumlanacağı anlatılmaktadır.

Üyeler

Our course begins with the first step for geneDeğerlendirme Puanı great user experiences: understanding what people do, think, say, and feel. In this module, you’ll learn how to keep an open mind while learning.

Toplam numbers of students in course
  • admin