Çalışma Belleği Ölçeği

7.500,00

Kategoriler:
(ÇBÖ; Ergül, Özgür-Yılmaz, & Demir, 2018)
Çocukların çalışma belleğine ilişkin güçlü ve zayıf yanlarının saptanabilmesi ve yetersiz çalışma belleği performansı olan ve bu açıdan akademik başarısızlık ve öğrenme güçlükleri ile tanılanma riski taşıyan çocukların belirlenebilmesi ve tanılanması amacıyla geliştirilmiştir.

Çalışma Belleği Ölçeği (ÇBÖ) çalışma belleğine yönelik temel araştırmaların yapılabilmesi, çocukların çalışma belleğine ilişkin güçlü ve zayıf yanlarının saptanabilmesi ve yetersiz çalışma belleği performansı olan ve bu açıdan akademik başarısızlık ve öğrenme güçlükleri ile tanılanma riski taşıyan çocukların erken dönemde belirlenebilmesi amacıyla geliştirilmiştir.

ÇBÖ, sözel bellek ve görsel bellek alt alanlarına yönelik 9 alt test ile değerlendirme yapmaktadır. Ölçeğin Ankara ili örneğinde anasınıfından 4. sınıfa kadar olan sınıf düzeylerinde standart puanları ve normları bulunmaktadır.

ÇBÖ’e yönelik eğitim çalıştayında katılımcılara 6 saat süren bir eğitim verilecektir. Bu eğitimin ilk bölümünde çalışma belleğinin ne olduğu, önemi ve diğer gelişim alanları ve akademik beceriler ile ilişkisi hakkında bilgiler sunulacaktır. İkinci bölümde Çalışma Belleği Ölçeği, içeriği, uygulama süreci, puanlanması, standart puanlara dönüştürülmesi ve raporlaştırılması süreci tanıtılacak ve nasıl uygulandığını gösteren bir video gösterilecektir. Üçüncü bölümde ise elde edilen puanlar hakkında bilgi sunularak katılımcıların kendi aralarında uygulamalar yapmaları sağlanacaktır. Uygulamaları ise eğitim sürecini yöneten uzman tarafından izlenerek geribildirim verilecektir.

Hızlı İsimlendirme Testi Alt Testleri

Sözel Kısa Süreli Bellek

  1. Rakam Hatırlama
  2. Sözcük Hatırlama
  3. Anlamsız Sözcük Hatırlama

Sözel Çalışma Belleği

  1. Geriye Rakam Hatırlama
  2. İlk Sözcüğü Hatırlama

Görsel Kısa Süreli Bellek

  1. Desen Matrisi
  2. Blok Hatırlama

Görsel Çalışma Belleği

  1. Farklı Olanı Seçme
  2. Mekânsal Ayırt Etme

Eğitimin Günü         : 19 KASIM  2023 /  Pazar

Eğitimin saati           : 10.00 – 16.30

Eğitim Platformu    : Zoom

Eğitim Ücreti            : 7.500₺

(Bu fiyata %20 KDV DAHİLDİR. Ödeme yapan herkese ay sonunda fatura kesilecektir.)
DİKKAT : Test Bataryaları, Test Rehber Kitapçığı, Ölçekler ve Test Yaprakları kursiyerlere kurs sonrasında anlaşmalı firma olan MNG Kargo şirketi üzerinden kursiyermize KARŞI TARAF ÖDEMELİ olarak gönderilir.

Ölçeğin Ankara ili örneğinde 60-125 ay arasında (anasınıfından 4. sınıfa kadar) 6 aylık yaş dilimlerinde standart puanları ve normları bulunmaktadır.

ÇBÖ’e yönelik eğitim programında katılımcılara 6 saat süren bir eğitim verilecektir.

Bu eğitimin ilk bölümünde çalışma belleğinin ne olduğu, önemi ve diğer gelişim alanları ve akademik beceriler ile ilişkisi hakkında bilgiler sunulacaktır.

İkinci bölümde ölçeğin içeriği ve uygulama süreci tanıtılacak ve nasıl uygulandığını gösteren bir video gösterilecektir.

Üçüncü bölümde ise puanlanması, sonuçların yorumlanması ve raporlaştırılması süreci hakkında bilgiler sunulacaktır.

UYGULAYICI OLDUKTAN SONRA NE KAZANACAKSINIZ

Bu kursun sonunda kursiyerlerimiz ÇALIŞMA BELLEĞİ ÖLÇEĞİ aracının uygulama ve puanlama becerisini ve raporlama becerisini kazanacak ayrıca ellerinde çok önemli bir test bataryası materyali temin etmiş olacaklardır.

Böylece kurs sonunda Uluslararası geçerliği olan sertifika ve geçerlik güvenirliği yapılmış bir testin Testörü olarak çocuklarımızı uzman olarak tarayabileceklerdir.

2014 yılından bu yana her yıl, müfredata uygun ve güncel yaklaşımlardan örnekler ekleyerek verilen eğitimlerimiz alanda otorite olan hocalarımız eşliğinde dolu dolu yapılmaktadır.

Siz de eğitimlerimizde sonra kendi danışmanlık merkeziniz ya da eğitim kurumunuzu açabilir veya kendinizi geliştirerek tercih edilen hocalarımızdan olabilirsiniz.

Karekodlu sertifikalar PDF formatında kursiyerlere gönderilmektedir. Basılı olarak gönderilmemektedir.

Soru ve Bilgi için

0534 593 6 777 nolu telefonumuzdan bizi arayabilirsiniz.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yok.

İlk Yorumlayan Siz Olun “Çalışma Belleği Ölçeği”