Hızlı İsimlendirme Testi

7.500,00

Kategoriler:
(HİT; Ergül & Demir, 2018)
Okuma başarısının yordanmasına ve okuma güçlüğü (disleksi) olan çocukların ayırt edilmesine ve erken dönemde belirlenmesine yönelik güçlü ve güvenilir bilgiler sağlamaktadır.
HİT 4 alt test (Nesne, Renk, Harf, Rakam) ile değerlendirme yapmaktadır.

Hızlı isimlendirme bellek tarafından ulaşılabilen sesbilgisinin hızına ilişkin bir göstergedir. Erken dil ve okuryazarlık becerilerinin gelişiminde ve okuma başarısında oldukça etkili bir beceri olan hızlı isimlendirmenin okuma güçlüğü yaşayan çocukları ayırt etme gücü oldukça yüksektir.

Hızlı İsimlendirme Testi (HİT) okuma başarısının yordanmasına ve okuma güçlüğü (disleksi) olan çocukların ayırt edilmesine ve erken dönemde belirlenmesine yönelik güçlü ve güvenilir bilgiler sağlamaktadır.  HİT 4 alt test ile değerlendirme yapmaktadır. Ankara ili örneğinde anasınıfından 4. sınıfa kadar olan sınıf düzeylerinde normları bulunmaktadır.

HİT’e yönelik eğitim çalıştayında katılımcılara 2 saat süren bir eğitim verilecektir. Bu eğitimin ilk bölümünde hızlı isimlendirmenin ne olduğu, önemi ve diğer gelişim alanları ve akademik beceriler ile ilişkisi hakkında bilgiler sunulacaktır. İkinci bölümde HİT, içeriği, uygulama süreci, puanlanması, sınıf düzeyi normları ile karşılaştırılması ve raporlaştırılması süreci tanıtılacak ve nasıl uygulandığını gösteren bir video gösterilecektir. Üçüncü bölümde ise katılımcıların kendi aralarında uygulamalar yapmaları sağlanarak uygulama yeterliği kazandırılacaktır.

Eğitime Kimler Katılabilir?

  • Özel Eğitim Öğretmenleri
  • Sınıf Öğretmenleri
  • Okul Öncesi Öğretmenleri
  • Psikologlar
  • Psikolojik Danışmanlar
  • Dil ve Konuşma Terapistleri
  • Türkçe Öğretmenleri
  • Çocuk Gelişimi Uzmanları
  • Konuyla ilgili Çalışmalar Yürüten Lisansüstü Öğrenciler ve Araştırmacılar

Yukarıda Sıralanan Alanlardaki Lisans Son Sınıf Öğrencileri

Hızlı İsimlendirme Testi Alt Testleri

1 - Nesne İsimlendirme

2 - Renk İsimlendirme

3 - Harf İsimlendirme

4 - Rakam İsimlendirme

Eğitimin Günü         : 19 KASIM  2023 /  Pazar

Eğitimin saati           : 10.00 – 16.30

Eğitim Platformu    : Zoom

Eğitim Ücreti            : 7.500₺

(Bu fiyata %20 KDV DAHİLDİR. Ödeme yapan herkese ay sonunda fatura kesilecektir.)
DİKKAT : Test Bataryaları, Test Rehber Kitapçığı, Ölçekler ve Test Yaprakları kursiyerlere kurs sonrasında anlaşmalı firma olan MNG Kargo şirketi üzerinden kursiyermize KARŞI TARAF ÖDEMELİ olarak gönderilir.

Ölçeğin Ankara ili örneğinde 60-125 ay arasında (anasınıfından 4. sınıfa kadar) 6 aylık yaş dilimlerinde normları bulunmaktadır.

HİT’e yönelik eğitim programında katılımcılara 6 saat süren bir eğitim verilecektir.

Bu eğitimin ilk bölümünde çalışma belleğinin ne olduğu, önemi ve diğer gelişim alanları ve akademik beceriler ile ilişkisi hakkında bilgiler sunulacaktır.

İkinci bölümde ölçeğin içeriği ve uygulama süreci tanıtılacak ve nasıl uygulandığını gösteren bir video gösterilecektir.

Üçüncü bölümde ise puanlanması, sonuçların yorumlanması ve raporlaştırılması süreci hakkında bilgiler sunulacaktır.

UYGULAYICI OLDUKTAN SONRA NE KAZANACAKSINIZ

Bu kursun sonunda kursiyerlerimiz HIZLI İSİMLENDİRME TEST aracının uygulama ve puanlama becerisini ve raporlama becerisini kazanacak ayrıca ellerinde çok önemli bir test bataryası materyali temin etmiş olacaklardır.

Böylece kurs sonunda Uluslararası geçerliği olan sertifika ve geçerlik güvenirliği yapılmış bir testin Testörü olarak çocuklarımızı uzman olarak tarayabileceklerdir.

2014 yılından bu yana her yıl, müfredata uygun ve güncel yaklaşımlardan örnekler ekleyerek verilen eğitimlerimiz alanda otorite olan hocalarımız eşliğinde dolu dolu yapılmaktadır.

Siz de eğitimlerimizde sonra kendi danışmanlık merkeziniz ya da eğitim kurumunuzu açabilir veya kendinizi geliştirerek tercih edilen hocalarımızdan olabilirsiniz.

Karekodlu sertifikalar PDF formatında kursiyerlere gönderilmektedir. Basılı olarak gönderilmemektedir.

Soru ve Bilgi için

0534 593 6 777 nolu telefonumuzdan bizi arayabilirsiniz.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yok.

İlk Yorumlayan Siz Olun “Hızlı İsimlendirme Testi”